2017 máj 9. 15:47

U17-es Eb: Továbbjutott a magyar válogatott

Simán győzött Feröer ellen a magyar csapat, és mivel a francia-skót összecsapás is kedvezően alakult, így Csobothék csoportelsők lettek!

Első félidő: Feröeri retesz feltörve

Úgy kezdődött a találkozó, ahogy várható is volt. Feröer visszavontan próbált védekezni, a magyar csapat pedig letámadott és kereste a rést a pajzson. A 24. percben a nyomásnak meg is lett az eredménye, Torvund egy szöglet után megszerezte a vezetést! Ezt követően beindult a gólgyár, először Szoboszlai Dominik, majd újra Torvund Alexander zörgette meg az ellenfél hálóját, így félidőben 3:0-ás eredménnyel mentek pihenőre a csapatok.

Második félidő: Folytatódó magyar fölény

Próbált támadni a feröeri válogatott a második játékrész elején, de a 47. percben Szoboszlai gyorsan elvette a kedvüket, miután egy szabadrúgásból betalált. A játékot továbbra is a magyarok uralták, és voltak újabb helyzeteik, melyekkel nem éltek. A végeredmény így Feröer-Magyarország 0:4, válogatottunk a csoport első helyén jutott tovább. Pénteken délután Törökország lesz a negyeddöntős ellenfél!

Visszatér a hónap naplója cím! Részletek ITT!