2017 jan 29. 02:07

Piros Zsombor győzelmének pillanatai

Piros Zsombor nyerte meg a juniorok versenyét a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután a szombati döntőben 4:6, 6:4, 6:3-ra legyőzte az izraeli Isai Olielt.

Izgult, de megcsinálta!

A 15. helyen kiemelt magyar játékos remekül alkalmazkodott a szeles körülményekhez, stabilan tartotta játékban a labdát fizikai fölényben lévő riválisa ellen - aki a torna negyedik kiemeltje volt -, és 1 óra 52 perc elteltével diadalmaskodott. A 17 éves Piros 2010 óta az első magyar férfi teniszező, aki a juniorok között döntőbe jutott egy Grand Slam-tornán: akkor Fucsovics Márton Wimbledonban meg is nyerte a trófeát, és idáig ő volt az egyetlen magyar fiú GS-bajnok. A teljes mérkőzést ide kattintva nézheted meg, alább pedig a győzelem pillanatait, és nyilatkozatát.